Kontakt

Styrelse 2019

 

Ordförande
Malin Arnberg
Gleerups
malin.arnberg@gleerups.se

 

Camilla_Adolfsson

 

Vice ordförande & medlemsansvarig
Camilla Adolfsson
Frilans
camilla.evalotta.adolfsson@gmail.com

 

ErikaFeldt

 

Sekreterare
Erika Feldt
Frilans
feldterika@gmail.com

 

KarinFriesendal

 

Ledamot
Karin Frisendahl
Arkiv förlag & frilans
karin.frisendahl@gmail.com

 


Ledamot
Shu-Chin Hysing
Frilans
shuchin.hysing@gmail.com

 

 

Kassör
Lisa Wilhelmson
Studentlitteratur
lisa.wilhelmson@studentlitteratur.se

 

Ledamot
Christina Haugen
Historiska Media
christina.haugen@historiskamedia.se

 

Ledamot
Alexandra Hibolin
Svenska Akademiens ordbok
Alexandra.Hibolin@svenskaakademien.se

 

Studentrepresentant, adjungerad ledamot
Förlagsutbildningen vid Lunds universitet
Nina Minör
ninaminor@hotmail.com

 

Valberedning
Lena Amuren
Historiska Media
lena.amuren@historiskamedia.se

Ulf Wagner
Gleerups
ulf.wagner@gleerups.se

Revisor
Ewa Sarlöv
ewa.sarlov@gmail.com